Rower MIEJSKI z nowym REGULAMINEM. SŁONO ZAPŁACIMY za łamanie przepisów!

fot. Łącznik Zielonogórski

 Od jutra (6.09) zmienia się regulamin korzystania z Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Będą kary za dewastację jednośladów.

Za zarządzanie i obsługę systemu odpowiada firma Nextbike. Główne zmiany dotyczą tabeli opłat dodatkowych. Za pozostawienie roweru na stacji bez zabezpieczenia zapłacimy 100 zł. Jazda na rowerze przez większą liczbę osób niż to jest dopuszczalne (w zależności od typu roweru), będzie kosztować 100 zł. Tyle samo dopłacimy za nieautoryzowany przejazd. Mocniej po kieszeni dostaniemy za usunięcie zastosowanych zabezpieczeń i wykorzystanie roweru w celach komercyjnych. W obu przypadkach kara wyniesie 200 zł.

Główną przyczyną wprowadzenia zmian było łamanie podstawowych zasad regulaminu przez zarejestrowanych użytkowników – tłumaczy Paulina Wójcicka z  biura prasowego firmy Nextbike Polska. – Przyczyniły się też do tego akty wandalizmu.

Przez rok doszło do kilkudziesięciu dewastacji rowerów. – W tym sezonie uruchomiono zespół ds. kontroli systemowej – informuje P. Wójcicka. – Pracownicy weryfikują ruch w systemie i analizują zdarzenia, które mogą wskazywać na złamanie regulaminu. Dodatkowo serwis otrzymał nowe wytyczne dotyczące dokumentacji stanu stacji i rowerów. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie rowery wyposażono w nadajniki GPS – zaznacza

Przypomnijmy. Zielonogórski Rower Miejski wystartował 21 sierpnia 2018 r. W pierwszym roku funkcjonowania jednoślady wypożyczono 450 tys. razy. System liczy już 400 rowerów i 40 stacji. Przez rok w systemie zarejestrowało się 29 tys. zielonogórzan.

RK