Prezydent Kubicki o zabezpieczeniu przed SUSZĄ: „nie mamy się czego obawiać”(FILM)

fot. Klimkin Pixabay
fot. Klimkin Pixabay

Czy w związku z tym, że panuje susza, miasto jest zabezpieczone w wodę? Takie pytanie zadała Januszowi Kubickiemu słuchaczka w trakcie audycji Prezydent na 96 FM. Mieszkanka chciała również dowiedzieć się, czy budowane będą zbiorniki retencyjne.

Prezydent wyjaśnił, jak wygląda kwestia zabezpieczeń na wypadek suszy.

Mamy również zbiorniki na wypadek braku wody w ogóle – mówił Janusz Kubicki. –  Trzeba pamiętać, że są awarie i wtedy te zbiorniki, które są w mieście, potrafią zaopatrzyć przez jakiś okres całe miasto w wodę. Na dziś Zielona Góra nie jest więc miastem, które mogłoby się obawiać suszy czy braku wody.

Jak jednak wiadomo z informacji biologa Sebastiana Pilichowskiego, na wyschnięcie są narażone miejskie strumyki, np. Pustelnik i Gęśnik. Problemem miasta jest też nie tylko brak wody, ale również jej nadmiar. Dlatego Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja zajmują się realizacją projektu „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi w mieście Zielona Góra”. Obejmuje on m.in. budowę zbiorników retencyjnych. Projekt ma być wykonany do 2023 roku.

Pytania do prezydenta

Program Prezydent na 96 FM jest emitowany w każdą środę po godzinie 12:30. Pytania do Janusza Kubickiego można zadawać przez telefon w trakcie audycji na żywo, pod transmisją na Facebooku oraz mailowo na adres prezydent@wzielonej.pl.

Prezydent na 96fm – 07.08.2019

Punktualnie o 12:30 w audycji "Prezydent na 96fm" będziemy rozmawiać z włodarzem Miasto Zielona Góra / Official account – Januszem Kubickim. Pytania do prezydenta, prosimy kierować na adres: Prezydent@wZielonej.pl lub w komentarzach pod transmisją.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 7 sierpnia 2019

Aleksandra Pietruszewska-Radio Index