DZIELNICA buduje DROGI – SPRAWDŹ GDZIE! (ZDJĘCIA)

fot. Łącznik Zielonogórski

W Dzielnicy Nowe Miasto nie brakuje nowych inwestycji drogowych.

Największy plac budowy jest w Raculi.

W Raculi powstają ulice 11 listopada, Podolska i Wołyńska  – Wszystkie były wcześniej drogami gruntowymi, teraz budujemy je z kostki brukowej przepuszczalnej – mówi Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora departamentu zarządzania drogami. – Stosujemy takie materiały na gruntach przepuszczalnych. W realizacji mamy też fragment ul. Dzieci Wrzesińskich, niemal całą ulicę Korczaka i ul. Rodła do ul. Michała Anioła.

Budowa ulic Dzieci Wrzesińskich, Rodła i Korczaka kosztuje ok. 1 mln 900 tys. zł. Wykonawca firma Kambud odda drogi do końca roku. Ulice 11 Listopada, Podolską i Wołyńską buduje Gran-Bud. Roboty za 1 mln 200 tys. zakończą się pod koniec listopada.

Na dniach rozpocznie się realizacja fragmentu drogi gminnej (ok. 900 metrów) od Barcikowiczek do Kiełpina. Tłuczeń zostanie zastąpiony kostką brukową. Inwestycja kosztuje 700 tys. zł. Wykonawcą jest Gran-Bud. Droga będzie gotowa do końca roku.

W Łężycy budowana jest ul. Kwiatowa, a konkretnie odcinek od Odrzańskiej do Dolnej o długości ok. 200 metrów. Zadanie kosztuje ok. 260 tys. zł. Firma Darbud planowo roboty powinna zakończyć w październiku.

Miasto rozstrzygnęło też przetarg na budowę ulic Osiedlowej i brakujący fragment Akacjowej w Przylepie. Wykonawcą jest Zakład PUH Marek Lamcha. Koszt prac – 820 tys. zł. Drogą pojedziemy w grudniu. Przylep doczeka się też budowy ulicy Wiśniowej. Jezdnię z kostki zbuduje firma Capri-Bit Eugeniusz Weiss za 790 tys. zł.

W Łężycy na osiedlu Czarkowo zakończyła się realizacja ul. Budowlanych. Odcinek długości 320 metrów za kwotę 1 mln 350 tys. zł wykonała firma Kambud. – Mieszkańcy wybrali do realizacji tę drogę z nawierzchni tłuczniowej – mówi dyrektor K. Staniszewski. – Po każdych większych opadach deszczu tworzyły się na niej kałuże – podkreśla.

RK